Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

II Prudnickie Dni Seniora, czyli Senioralia za nami

Po raz drugi seniorzy z Gminy Prudnik zorganizowali Senioralia, czyli II Prudnickie Dni Seniora.Trzydniowe spotkanie miało na celu integrację środowiska seniorów, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób starszych oraz upowszechnienie inicjatyw związanych z problematyką osób 60+.
Senioralia rozpoczęły się w piątek od wręczenia kluczy do miasta przez Burmistrza Prudnika Franciszka Fejdycha na ręce seniorów. Na prudnickim rynku zrobiło się kolorowo, wesoło i muzycznie, a uśmiech na twarzach seniorów odganiał chmury, które krążyły nad głowami zebranych. Czas umilał występ Orkiestry Dętej z Prudnickiego Ośrodka Kultury oraz tańce cheerleaderek. Rozbawieni uczestnicy przeszli kolorowym korowodem do POK-u, by tam wspólnie pobiesiadować.
Drugi dzień Senioraliów rozpoczął się od występu teatru seniora z Głuchołaz. W ten dzień, mimo niesprzyjającej pogody, uczestnicy Dni Seniora wzięli udział w licznych konkursach, grach i zabawach, a także wysłuchali koncertu zespołu wokalno-teatralnego „Bukszpan Zielony” z Prudnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W trakcie Senioraliów uczestnicy dzięki funkcjonującemu „Białemu Miasteczku”, mogli przeprowadzić badania m.in. ciśnienia i poziomu cukru we krwi oraz badania w kierunku zaćmy, a także udzielane były porady zdrowotne.
W niedzielę podsumowano II Prudnickie Senioralia i oddano klucze do miasta Burmistrzowi. Program II Senioraliów zakończony był koncertem Dawida Brzozowskiego.

 

 

 

Wersja XML