Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wzorowa postawa nastolatka

Dzisiaj w Straży Pożarnej w Prudniku, na ręce nastoletniego Dominika, Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika oraz Krzysztof Wiciak Komendant Powiatowy PSP w Prudniku złożyli podziękowania za wzorową postawę obywatelską, którą chłopiec wykazał się w ubiegłym tygodniu.

15-letni Dominik, podczas powrotu ze szkoły, wyczuł ulatniający się gaz i dostrzegając zagrożenie niezwłocznie zaalarmował służby ratownicze. Mimo problemu z własnym telefonem, udał się do pobliskiego sklepu, gdzie ekspedientka użyczyła mu swojej komórki, z której zadzwonił na numer alarmowy 112 przedstawiając operatorowi całą sytuację.

Nastolatek być może uratował wiele mieszkańców miasta, gdyż okazało się, że doszło do uszkodzenia gazociągu w drodze. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób, a w związku z zamknięciem skrzyżowania w centrum miasta utworzył się korek. Pomimo problemów komunikacyjnych, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Dlatego też czyn młodzieńca nie pozostał obojętny. Burmistrz Prudnika wraz z podziękowaniami i listem gratulacyjnym, przekazał dzisiaj chłopcu nowy telefon.

- „To naprawdę przyjemny moment, kiedy w naszym gronie można znaleźć małego bohatera. I jestem dumny, że takiego mieszkańca w naszej Gminie mam. Dominiku, chciałbym żebyś już nie miał problemów w przyszłości z łącznością, dlatego miasto kupiło Ci telefon. Jednak oby takich niebezpiecznych sytuacji już nie było w Twoim życiu.” – mówił Burmistrz.

Opiekun chłopca podkreśla, że działania podejmowane przez służby ratownicze oraz jednostki gminne, w postaci wszelkich projektów i realizowanych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, to ważny wkład w wychowanie i uwrażliwienie czujności wśród młodzieży na sytuacje niebezpieczne. 

 

 

Wersja XML