Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Promocja publikacji "Śladami Prymasa Tysiąclecia"

Serdecznie zapraszamy na promocję książki autorstwa Janusza Stolarczyka, pt. "Śladami Prymasa Tysiąclecia".
Wydarzenie odbędzie się w środę 17 listopada br., w sali prudnickiego Kina Diana, o godz. 18:00.

Publikacja została opracowana i wydana w ramach realizowanego przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku projektu pn. "Śladami Prymasa Tysiąclecia", poświęconego beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Wydawnictwo ma charakter biograficzny - ukazuje najważniejsze fakty z życia Prymasa Tysiąclecia, począwszy od narodzin i dzieciństwa oraz młodości, skupiając się jednak na jego formacji kapłańskiej, a następnie wydarzeniach po święceniach na biskupa i objęciu przywództwa w polskim Kościele.
Opisuje również poszczególne miejsca, w których Prymas Tysiąclecia był więziony, po jego aresztowaniu przez komunistyczne władze we wrześniu 1953 r., i gdzie jednocześnie zrodziły się i dojrzewały najważniejsze idee prymasostwa kard. Stefana Wyszyńskiego - na czele z Jasnogórskimi Ślubami Narodu Polskiego.
W publikacji zawarto wiele unikalnych fotografii, udostępnionych przez Instytut Prymasowski w Warszawie. Książka jest czterojęzyczna - została wydana po polsku i zawiera jednocześnie tłumaczenia w językach: czeskim, niemieckim i angielskim.

W trakcie spotkania będzie można odebrać bezpłatny egzemplarz publikacji.

Projekt "Śladami Prymasa Tysiąclecia", jest realizowany przez Agencję Sportu i Promocji w Prudniku za pośrednictwem Euroregionu Pradziad i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa "Przekraczamy granice".

Promocja książki.png

Wersja XML