Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku laureatem #OSEWyzwania

Szkoła Podstawowa nr 4 w Prudniku została laureatem Konkursu #OSEWyzwanie. W tym tygodniu do placówki przekazano mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoła będzie  mogła ulepszać prowadzane lekcje cyfrowe, a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. W ramach pakietu nagród zagwarantowany został również dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a dla uczniów do nowoczesnej mLegitymacji szkolnej na smartfony.

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku, wraz z nauczycielami: Barbarą Tobik, Kingą Rektor, Beatą Trochowską, Zygmuntem Krawczykiem i Jarosławem Tomczykiem oraz uczniami podjęli we wrześniu 2019 roku #OSE Wyzwanie i wzięli udział w ogólnopolskim konkursie.
Organizatorami akcji byli Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
Do udziału zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Szkoła Podstawowa nr 4, jako jedyna w powiecie prudnickim i 1 z 19 w województwie opolskim, została laureatem konkursu. 4 maja 2020 r. nagroda w formie mobilnej pracowni multimedialnej została przekazane placówce. W ramach pakietu nagród zagwarantowany został również dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnej mLegitymacji szkolnej na smartfony.
Zadania konkursowe wymagały przygotowania i wysłania plakatu „Smart Szkoła”. By zwiększyć swoje szanse na wygraną szkoła zorganizowała i zgłosiła inicjatywy w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019) oraz zgłosiła nauczyciela do #OSEHero.
#Code Week 2019 to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć przygodę z programowaniem. Europejski Tydzień Kodowania od 5 do 20 października 2019 r. trwał…dwa tygodnie. Nauczycielki Barbara Tobik i Aleksandra Kostrowicka zgłosiły swoje inicjatywy z #Uczymy Dzieci Programować na stronie www.codeweek.eu Po weryfikacji przez ambasadora CodeWeek ich inicjatywy znalazły się na europejskiej mapie wydarzeń. Udział w tygodniu kodowania zadeklarowali również nauczyciele: p. A. Mączka, p. B. Szarowska, p. I. Pachołek, p. A. Mulik, p. W. Wróblewska oraz p. K. Rektor. W projekt zaangażowali się uczniowie całej szkoły. Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali certyfikaty.
W najbliższych dniach pracownia zostanie uruchomiona i gotowa do korzystania przez uczniów po zakończonej pandemii. 
Serdecznie gratulujemy podjętej inicjatywy oraz wygranej.

Nagrody w #OSEWyzwaniu

 

/foto: Szkoła Podstawowa nr 4/

 

Wersja XML