Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Komunikat Burmistrza z dnia 15.03.2020 r. z godziny 14:00

Przypominam, że od tego weekendu, decyzją Prezesa Rady Ministrów, wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego, co wiążę się z szeregiem koniecznych utrudnień, do których musimy podejść ze zrozumieniem. Każdy z nas, mimo braku objawów, może przenosić wirusa, dlatego bądźmy odpowiedzialni szczególnie za dzieci i osoby starsze.

Na terenie naszej gminy zamknięte zostały szkoły, instytucje kultury, obiekty sportowe itp. Odwołałem także wszelkie imprezy i wydarzenia, które mają charakter publiczny. Zachęcamy by kontaktować urzędem i podległymi jednostkami za pomocą mailową, telefoniczną lub przez platformę e-puap.

Przypominam, że został powołany specjalny Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego, który pracuje by wdrażać rozwiązania zalecane przez polski rząd. O jego działaniach dowiedzą się Państwo przez takie jak ten, oficjalne komunikaty publikowane na oficjalnych profilach Gminy Prudnik i Burmistrza.

Na terenie gminy działa także 24 godzinny telefon alarmowy - 781-761-132

Na terenie całego kraju działa infolinia NFZ 800 190 590
Telefon dla powracających z zagranicy +48 22 523 88 80

Dziękuję za odpowiedzialną postawę w tym trudnym czasie. Ograniczmy do minimum przebywanie poza domem, unikajmy dużych skupisk ludzkich, nie panikujmy i polegajmy tylko na sprawdzonych źródłach informacji. Na terenie naszej gminy nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa i miejmy nadzieję, że tak pozostanie.

Wersja XML