Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Tegoroczna współpraca Prudnika z miastami partnerskimi: Northeim w Niemczech, Krnovem w Czechach oraz Nadwirną na Ukrainie.

Intensywnie rozpoczyna się tegoroczna współpraca Prudnika z miastami partnerskimi: Northeim w Niemczech, Krnovem w Czechach oraz Nadwirną na Ukrainie.

W styczniu odbyła się pierwsza wizyta przedstawicieli naszego miasta u niemieckiego partnera. Z wizytą w Northeim przebywał Franciszek Fejdych – Burmistrz Prudnika,
a towarzyszyli mu: Stanisław Hawron – Zastępca Burmistrza, Krzysztof Mróz – Komendant Powiatowej Policji oraz Alina Foryś – Kierownik Biura Promocji Gminy i Współpracy
z Zagranicą.

Wyjazd zorganizowany został w odpowiedzi na zaproszenie Hansa-Bernharda Heynolda
– Prezesa klubu strzeleckiego BSG (Bürgerschützengesellschaft Northeim von 1252 e.V.)
i możliwy był dzięki kontaktom nawiązanym w trakcie zeszłorocznych Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród”.

Podczas pobytu w Northeim przedstawiciele Prudnika gościli w Komendzie Policji Powiatowej, gdzie Komendant Hans Walter Rusteberg zaprezentował warunki oraz metody pracy niemieckich policjantów. Gorące przyjęcie w swoim przedsiębiorstwie, Möbel Bäucke Northeim, przygotował Hans-Bernhard Haynold. Obecność w mieście partnerskim była także okazją do udziału w corocznie organizowanym przez klub strzelecki „Sebastiansschmaus”, czyli święcie Sebastiana, patrona strzelców i myśliwych.
 

Pobyt u naszego niemieckiego partnera, mimo że na zaproszenie klubu strzeleckiego, nie mógł odbyć się bez spotkania z Haraldem Kühle – Burmistrzem Northeim. Rozmowy
z gospodarzem miasta partnerskiego, ale także jego współpracownikami Ditmarem Gollem oraz Lisą Bäse, pozwoliły na ustalenie ram współpracy w 2012r. Przedstawiciele Prudnika uczestniczyć będą w uroczystych obchodach 760 rocznicy założenia miasta Northeim, które zaplanowane zostały na marzec. W lipcu weźmiemy udział w obchodach 10-lecia istnienia Kleeblatt-Orchester. Orkiestra, która prowadzona jest przez Ditmara Golla niejednokrotnie angażowała w swoją działalność młodzież prudnickiej szkoły muzycznej.
 

Intensywnie realizowane są wspólne działania Prudnika oraz Krnova, naszego czeskiego partnera. Kontynuowany jest projekt pod nazwą „Śląsk bez granic – nowa destynacja turystyczna”, w ramach którego od początku roku kilkakrotnie prezentowaliśmy się wraz z Krnovem na targach turystycznych, między innymi w Brnie i Wrocławiu.
 

Z pierwszą wizyta w Nadwirnej na Ukrainie przebywać będziemy w kwietniu. Przedstawiciele Prudnika wezmą udział w obchodach 40 rocznicy powstania nadwirniańskiej Szkoły Średniej nr 3 oraz 10 rocznicy podpisania porozumienia o współpracy tej szkoły z prudnickim Publicznym Gimnazjum nr 1. W ukraińskim mieście partnerskim przebywać będziemy na zaproszenie Zinowija Andrijowycza – Mera Nadwirnej.

Wersja XML