Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Złote Gody w Gminie Prudnik

Trzynaście par z Gminy Prudnik odebrało dzisiaj z rąk Burmistrza Prudnika Grzegorza Zawiślaka medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

25 marca 2019 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego  w Prudniku odbyły się uroczystości z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego mieszkańców Gminy Prudnik, którzy w dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej. To nagroda dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat. Medalami zostało odznaczone 13 par z Gminy Prudnik:

 1. Władysława i Sylwester Dereniowie
 2. Marianna i Ginter Hilszerowie
 3. Wiesława i Zbigniew Hrynkowie
 4. Irena i Zbigniew Jakimkowie
 5. Maria i Bolesław Jeziorowscy
 6. Danuta i Antoni Kaflowscy
 7. Teresa i Karol Kalertowie
 8. Zofia Zeprzałka-Krzemień i Mieczysław Krzemień
 9. Danuta i Jerzy Łodzińscy
 10. Krystyna i Józef Maciejowscy
 11. Nina i Zdzisław Matłowscy
 12. Bożena i Konrad Nawrath
 13. Janina i Bolesław Sękowscy

„Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Słowa uznania pod adresem dostojnych Jubilatów, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia oraz aktu dekoracji dokonali Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak wraz z Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandrą Wójs.

Uroczystość uświetnił występ młodych wokalistów z Prudnickiego Ośrodka Kultury.

Drodzy Jubilaci z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, składamy serdeczne życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy.


Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na symboliczną lampkę szampana, którą wzniesiono toast za zdrowie Jubilatów.

 

 

Wersja XML