Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwsza wizyta partnerska władz Prudnika w Krnovie

W minioną niedzielę (2 grudnia) Jarosław Szóstka Zastępca Burmistrza Prudnika uczestniczył w oficjalnym spotkaniu z przedstawicielami miasta partnerskiego Krnov Panem Tomasem Hradilem – Burmistrzem oraz Pavlem Moravcem i Miroslavem Binarem wiceburmistrzami miasta.

 

Spotkanie przedstawicieli miast partnerskich, było pierwszym tego typu, zarówno dla Pana Jarosława Szóstki jak i Pana Tomasa Hradila. Obaj Panowie objęli urząd w ostatnim miesiącu, dlatego też wizyta ta była znacząca dla dalszej współpracy. Włodarze zapewnili, że zamierzają podejmować dalsze działania na rzecz rozwoju partnerstwa miast. Rozmawialiśmy o planach na przyszłość. Oprócz dotychczasowych prężnych działań z zakresu turystyki i kultury planujemy szerszą współpracę w zakresie przedsiębiorczości - mówi Jarosław Szóstka.

Dla przypomnienia, umowa partnerska między Prudnikiem i Krnovem została zawarta 15 stycznia 2002 r. Po stronie czeskiej dokument podpisany został przez Burmistrza Josefa Herciga, natomiast stronę polską reprezentował wówczas Burmistrz Prudnika Zenon Kowalczyk. Od tego czasu współpraca nieprzerwalnie trwa i pogłębia się na niwie społecznej i kulturalnej.

Na zakończenie wizyty włodarze wspólnie otworzyli Jarmark Bożonarodzeniowy w Krnovie.

W najbliższy piątek Pan Tomas Hradil odwiedzi Prudnik. Zaplanowana wizyta odbędzie się na zaproszenie Grzegorza Zawiślaka – Burmistrza Prudnika i związana jest z otwarciem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku.

 

 
Galeria zdjęć z wizyty partnerskiej

Wersja XML