Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Tydzień Przedsiębiorczości - podsumowanie

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 14-16 listopada 2017 r. zostały zorganizowane wydarzenia, które w głównej mierze były skierowane do młodych osób. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Gmina Prudnik – Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik.

 

Pierwszego dnia (14 listopada) o godzinie 11.00 odbyło się spotkanie autorskie z Arlettą Ziemian oraz Andrzejem Wierzbickim w sali widowiskowej kina Dina, które poprowadził redaktor radio Nysa FM Michał Lewandowski.

Na spotkanie zgłosiło się ponad pięćset osób, jednak ze względów organizacyjnych było możliwe zaproszenie tylko dwustu, którzy jako pierwsi dokonali zgłoszenia. Swoją obecność potwierdziły bliscy naszych gości (rodzice), osoby prywatne, instytucje, lokalni przedsiębiorcy oraz szkoły m.in. Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku, Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Prudniku, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku, Zespół Szkół Medycznych w Prudniku oraz Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku. Nie zabrakło również instytucji związanych z doradztwem zawodowym oraz promowaniem przedsiębiorczości wśród młodych osób, którą reprezentowała Pani Grażyna Klimko – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku. 

Arletta i Andrzej… oboje pochodzą z Prudnika, tu spędzali swoje młodzieńcze lata, to stąd wynieśli to co najcenniejsze i najbardziej potrzebne do tworzenia siebie. Kreatorzy marek rozpoznawalnych nie tylko w Europie ale i na całym świecie.

Arletta Ziemian współtwórca Browaru Stu Mostów. Produkty Browaru zdobywają medale na najbardziej prestiżowych konkursach. Piwo ART#9 zostało wybrane jednym z najlepszych nowych piw świata 2016. Wraz z mężem laureatka wielu nagród, m.in. Ludzie Roku we Wrocławiu 2015, 30 Najbardziej Kreatywnych Wrocławian 2017.

Andrzej Wierzbicki założyciel największej w Europie polskiej Akademii fryzjerskiej WS ACADEMY, mającej swoje lokalizacje m.in. w Anglii, Irlandii i Holandii. Od wielu lat prowadzący program telewizyjny "Ostre Cięcie" w stacji TTV, twórca profesjonalnej linii kosmetyków do włosów WS ACADEMY oraz właściciel wrocławskiej restauracji Lwia Brama2.

Spotkanie z nimi na długo pozostanie w naszej pamięci. Ich opowieści były fascynujące i pobudzające do działania. Opowiedzieli nam o swojej młodości, początkach pracy. Poświęcili nam swój cenny czas, pozwolili zadawać pytania, na które z chęcią odpowiadali.

Jak powtarzali przez całe spotkanie, to pasja, pokora i miłość do tego co robimy sprawia, że nigdy nie będziemy pracować.

Takie oto przesłanie pozostało po spotkaniu z Arlettą Ziemian i Andrzejem Wierzbickim.

 

 

Drugi dzień Tygodnia Przedsiębiorczości, to wykład Pana Grzegorza Rippel socjologa, trenera biznesu, coacha, doradcę zawodowego, właściciela firmy Illustro. „Myśleć jak milioner”, bo taki tytuł nosił wykład, to przekonanie młodych osób do myślenia oraz celowego planowania własnych działań, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie zamierzonych celów.

Jak i dnia poprzedniego sala widowiskowa kina Diana była cała zapełniona w głównej mierze młodzieżą z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku oraz uczniami z Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku.

Tego dnia królowały hasła konsekwencja i praca nad sobą.

 

 

Trzeci i już ostatni dzień, to „Bliższe poznanie procesu produkcyjnego”. Firma Henniges Automotive w Prudniku zaproponowała zwiedzanie swojego zakładu produkcyjnego. Zebrały się dwie grupy, pierwsza to w głównej mierze uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku natomiast druga, to uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku. Obie grupy zostały zapoznane z zasadami BHP obowiązującymi w zakładzie oraz wzięły udział
w zwiedzaniu zakładu produkcyjnego. Poznały proces produkcji, obsługę stanowisk pracy oraz produkty firmy, które są montowane do najwyższej klasy samochodów produkowanych przez takie firmy jak Mercedes, BMW, Jaguar, czy Rolls-Roys.

Tym spotkaniem został zakończony Tydzień Przedsiębiorczości w Prudniku.

 

Wersja XML