Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

15 - lecie współpracy z włoskim miastem San Giustino

W tym roku obchodziliśmy jubileusz 15-lecia współpracy partnerskiej miasta Prudnik z miastem San Giustino. Porozumienie o współpracy między miastami zostało podpisane 12 kwietnia 2002 r. po stronie włoskiej dokument podpisany został przez rządzącego w tamtych latach Burmistrza Daniela Frullani, natomiast stronę polską reprezentował wówczas Burmistrz Prudnika Zenon Kowalczyk.

Okazją do uczczenia jubileuszu 15-lecia współpracy miasta Prudnik z miastem San Giustino była kolejna edycja Targów  Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region ,,Dom i Ogród” w Prudniku. Jak co roku na targach gościliśmy partnerów z Northeim oraz Krnova.

W związku z 15-leciem partnerstwa naszych miast, Prudnik odwiedziła orkiestra dęta ,,Lama''  oraz włoskie mażoretki wraz z Burmistrzem San Giustino Paolo Fratini oraz byłym burmistrzem Massimiliano Rossim na czele.

Dniem poświęconym współpracy partnerskiej był piątek, 1 września. Obchody rozpoczęły się od występu orkiestry oraz mażoretek na prudnickim rynku, gości nie odstraszyła kapryśna pogoda.

Dalsze uroczystości odbyły się na hali sportowej OSiR, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie 22.Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region ,,Dom i Ogród”.

Ważnym elementem były wystąpienia zaproszonych gości, osób które inicjowały współpracę partnerską m.in. Pani Danuty Rzeszutko, która wspólnie z Massimiliano Rossi byli odpowiedzialni za rozpoczęcie oraz podtrzymanie współpracy polsko-włoskiej.

Uroczystości były także okazja do podziękowania zarówno inicjatorom współpracy partnerskiej, jak i tym, którzy na co dzień realizowali, bądź realizują jej założenia. Obchody uświetniły dalsze występy włoskiej orkiestry dętej i mażoretek.

 

 

Wersja XML