Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nabór wniosków do działania 3.2.1 Badania na rynek PO IR 2014-2020

 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków w poddziałaniu 3.2.1 Badania na rynek Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, który potrwa do 28 lutego 2018 r.

Przedmiotem dofinansowania w ramach projektów mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe.


W ramach naboru wsparcie mogą otrzymać projekty dotyczące wdrożenia wyników prac B+R przeprowadzonych przez przedsiębiorcę lub nabytych, prowadzących do uruchomienia produkcji nowych lub znacząco ulepszonych produktów lub usług.


Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 000 000 zł, w tym:

1) na eksperymentalne prace rozwojowe: 450 000 zł,

2) na usługi doradcze: 500 000 zł.

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się wyłącznie podmioty spełniające kryteria mikro, małego lub średniego przedsiębiorcy. Dofinansowanie w konkursie jest przeznaczone wyłącznie dla projektów realizowanych w lokalizacjach wskazanych w załączniku nr 11 do Regulaminu konkursu, to jest na terenie miast średnich.

 

Kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach konkursu w województwach innych niż mazowieckie wynosi łącznie 362 000 000,00 zł. Miasta kwalifikujące się do wsparcia w województwie opolskim to: Brzeg, Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Krapkowice, Namysłów, Nysa, Prudnik i Strzelce Opolskie (znajdują się w załączniku 11 do Regulaminu konkursu).


Szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie:
http://poir.parp.gov.pl/dokumentacja/dokumentacja-do-poddzialania-3-2-1-badania-na-rynek-iv-nabor-2017-miasta-srednie


Zachęcamy do obejrzenia webinarium poświęconego zasadom w ramach naboru 3.2.1 POIR, prowadzonego przez PARP:
https://www.mr.gov.pl/strony/strategia-na-rzecz-odpowiedzialnego-rozwoju/kluczowe-projekty/konkurs-321-badania-na-rynek-webinarium/.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z warunkami konkursu oraz przekazania informacji o jego ogłoszeniu do podmiotów, które mogą być zainteresowane udziałem w konkursie. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do kontaktowania się z Punktami Informacyjnymi Funduszy Europejskich w województwie opolskim w celu uzyskania informacji na temat założeń i warunków obowiązujących w konkursie. W razie potrzeby pomożemy Państwu wybrać najbardziej dogodną formę konsultacji. Dane kontaktowe Punktów znajdą Państwo na stronie: www.rpo.opolskie.pl w zakładce: Punkty informacyjne.

 

Z poważaniem

Zespół Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nysie

Wersja XML