Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”

 

23 kwietnia w sobotę Agencja Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik oraz PTTK Oddział w Prudniku zaprasza na turystyczny rajd rowerowy, który rozpocznie się o godz. 10:00 przy altanie w Parku Miejskim w Prudniku. Rajd organizowany jest w związku z wydaną niedawno przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik mapą rowerową pt. „Prudnik - Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”, która popularyzuje prudnickie legendy kolarskie, trasy rowerowe przebiegające po terenach Prudnika i Gór Opawskich oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na szlakach.

Rajd poprowadzą wykwalifikowani przodownicy rowerowi z prudnickiego PTTK. Impreza zakończy się na błoniach Sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie, gdzie na uczestników czekać będzie tradycyjna polska grochówka z pajdą chleba. Podczas rajdu uczestnicy będą mogli bezpłatnie nabyć mapę rowerową pt. „Prudnik - Góry Opawskie. Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy – legend polskiego kolarstwa”.

Specjalnym gościem rajdu będzie legenda polskiego kolarstwa Franciszek Surmiński.

Trasa rajdu: Prudnik (Park Miejski) – Dębowiec – Wieszczyna – Jindřichov (CZ) – Dębowiec – Prudnik – Sanktuarium św. Józefa

Dystans: ok. 25 km.

Informujemy, że uczestnicy rajdu powinni posiadać ważne ubezpieczenie, kask oraz dowód tożsamości (trasa rajdu będzie wiodła także po terenie Republiki Czeskiej).

Wersja XML