Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowoczesne powierzchnie biurowe – Regionalny Inkubator Przedsiębiorczości

Wszystkich zainteresowanych otworzeniem swojego własnego przedsiębiorstwa zapraszamy do skorzystania z oferty – na start – Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik [APIRGP].
APIRGP pełni funkcję administratora obiektów Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku, które znajdują się przy placu Zamkowym 2 oraz placu Wolności 6.

W dniu 3 grudnia 2012 rozpoczął działalność pierwszy obiekt Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku zlokalizowany przy ul. Plac Zamkowy 2.
Oddanie lokali w w/w obiekcie do użytkowania najemcom stanowiło zakończenie realizacji pierwszego etapu projektu pt „Stworzenie Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach w ramach działania 1.1.1. „wsparcie instytucji otoczenia biznesu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.
Wartość całkowita przebudowy budynku po byłej Szkole Podstawowej nr 2 na obiekt Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku wynosi 3 601 854,79 zł.
W kwocie tej zawarte są koszty kwalifikowane w wysokości 2 931 048,62 zł, które zostały zrefundowane ze środków Unii Europejskiej w wysokości 2 490 512,01 zł stanowiącej 84,97% kosztów kwalifikowanych.  
Całkowita powierzchnia obiektu przy ul. Plac Zamkowy 2 Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku wynosi 1 514,62 m2 w tym:
•    powierzchnia użytkowa budynku:  1036,62 m2    
•    powierzchnia części wspólnych: 478,00 m2
W budynku Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku przy ul. Plac Zamkowy 2 do dyspozycji najemców oddanych zostało 35 lokali (w znacznej części umeblowanych) zlokalizowanych na kondygnacjach :
•    suterena: 3 lokale,
•    parter: 8 lokali,
•    I-sze piętro: 9 lokali,
•    II-gie piętro: 9 lokali,
•    poddasze: 6 lokali.
Wszystkie lokale posiadają dostęp do sieci internetowej, własne liczniki zużycia energii elektrycznej a niektóre bezpośredni dostęp do sieci wodno-kanalizacyjnej.
Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych – winda zapewnia swobodny dostęp do wszystkich kondygnacji budynku Inkubatora jak również na każdej kondygnacji zlokalizowana jest toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Na każdej kondygnacji najemcy lokali użytkowych korzystać mogą również z pełni wyposażonych w meble kuchenne kącików kuchennych oraz toalet.
Obiekt Inkubatora zlokalizowany w ścisłym centrum miasta Prudnika posiada własny parking dla najemców lokali użytkowych jak również zapewnia również całodobową ochronę mienia najemców lokali oraz wyposażony jest w system monitoringu z funkcją zapisu obrazu z kamer.
 
W dniu 1 sierpnia 2013 rozpoczął działalność drugi obiekt Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku zlokalizowany przy ul. Plac Wolności 6.
Oddanie do użytkowania najemcom lokali w w/w obiekcie równoznaczne jest
z zakończeniem realizacji projektu Gminy Prudnik pt „Stworzenie Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku”, który współfinansowany był środkami Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 1.1.1. „Wsparcie instytucji otoczenia biznesu” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.
 
Wartość całkowita przebudowy budynku kina „Wyzwolenia” na drugi obiekt Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku wyniosła 3 286 608,98 zł. W kwocie tej zawarte są koszty kwalifikowane w wysokości 2 672 039,82 zł, które zostały zrefundowane ze środków Unii Europejskiej w wysokości 2 270 432,24 zł stanowiącej aż 84,97% kosztów kwalifikowanych.  
 
Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu przy ul. Plac Wolności 6 Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku wynosi 572,96 m2 w tym
•    powierzchnia kondygnacji parteru :  329,09 m2                   
•    powierzchnia kondygnacji 1 piętra : 243,87 m2
 W budynku Regionalnego Inkubatora Przedsiębiorczości w Prudniku przy ul. Plac Wolności 6 do dyspozycji najemców jest 12 lokali: cztery lokale na parterze oraz osiem lokali na kondygnacji pierwszego piętra. Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych: tak najemców jak i klientów firm prowadzących swoją działalność, zapewnia również całodobową ochronę mienia najemców lokali oraz wyposażony jest w system monitoringu z funkcją zapisu obrazu z kamer.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż spośród ośmiu lokali zlokalizowanych na kondygnacji pierwszego piętra pięć lokali (o powierzchni od 8 do 13 m2) posiada pełne wyposażenie biurowe na które składają się wysokiej jakości meble biurowe: biurka, kontenery, fotele obrotowe oraz szafy na akta. Do dyspozycji najemców będzie również aneks kuchenny. Pozostałe trzy lokale zlokalizowane na pierwszej kondygnacji są lokalami o znacznie większej powierzchni -  niż owe 5 lokali typowo biurowych – wynoszącej odpowiednio 40, 56 i 98 m2.  

www.inkubatory.prudnik.pl

 

Wersja XML