Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zaproszenie na wystawę

Brak opisu obrazka

Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow, Gmina Prudnik i Prudnicki Ośrodek Kultury zapraszają na wystawę pt. „Cittaslow w plakacie”, którą do końca stycznia br. będzie można oglądać w holu reprezentacyjnym budynku Prudnickiego Ośrodka Kultury (Willa Frankla) ul. Kościuszki 1a.

Cittaslow w plakacie to ekspozycja 22 prac studentów Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, wykonanych pod kierunkiem prof. dr hab. Bruno Kopera. Prace te ilustrują poszukiwanie idei życia slow
w polskich miastach sieci Cittaslow, z jednoczesną próbą uchwycenia najbardziej charakterystycznych oraz wartościowych kulturowo i historycznie detali, tworzących przestrzeń małych miasteczek. Wystawa prezentowana była dotychczas w kilku miasteczkach należących do Polskiej Krajowej Sieci Cittaslow, promujących różnorodność kulturalną, ochronę środowiska naturalnego oraz pielęgnujących tradycję lokalną.

Inicjatywa powstania sieci zrodziła się we Włoszech. Obecnie w Stowarzyszeniu skupionych jest 191 miast z 29 państw całego świata, a w Polsce przynależy do niego18 miast (14 miast Warmii i Mazur, 1 z Wielkopolski, 1 z woj. śląskiego, 1 z lubelskiego i 1 z pomorskiego).
Międzynarodowe Stowarzyszenie Cittaslow to organizacja non profit, zrzeszająca miasteczka liczące do 50 tysięcy mieszkańców. Jej członkowie pracują nad poprawą jakości życia ich lokalnych społeczności w różnych jego aspektach. To pochwała dla kultury dobrego życia ‘Żyj powoli” – tak głosi proklamacja miast skupionych wokół inicjatywy Cittaslow.
Obecnie nasze miasto Prudnik aspiruje o wstąpienie do tego grona jako pierwsze miasto
z województwa opolskiego.

 

Zapraszamy mieszkańców do odwiedzenia ciekawej wystawy.

Wersja XML