Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W połowie września po raz 18. odbyły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region "Dom i Ogród"

Drugi weekend września jest dla Prudnika czasem Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter – Region „Dom i Ogród”. Tak było i w tym roku, i choć pod hasłem „Dom i Ogród” Targi odbywają się zaledwie od kilku lat, to tegoroczna ich edycja była już osiemnastą.

Prezentacja branż związanych z budową i wyposażeniem domu oraz zagospodarowaniem ogrodu zgromadziła blisko stu wystawców. Były z nami firmy prezentujące się corocznie, między innymi: PPHU Merkury (Prudnik), prezentujący materiały budowlane, Wiesław Zięba AGD Service (Prudnik), specjalizujący się w chłodnictwie, FHU Lachowicz (Prudnik), z prezentacją armatury sanitarnej, Instalbud Janosz Sp. J. (Prudnik), oferujący technikę grzewczą, Kaja S.C. (Nysa), prezentująca markizy tarasowe, Zakład Stolarski Gizeli Kampy z Zawady, prezentujący bogatą ofertę drzwi, Magda Meble Design Tomasz Puzio (Piorunkowice), Zakład Stolarski „Roskosz” (Pruszków), Zakład Stolarski Piotra Gryca (Walidrogi), Dekoratornia Mal - Dark Dariusza Juchy (Kędzierzyn – Koźle).

Po raz pierwszy gościliśmy: Salon Meblowy „Rustik” (Nysa), Systemy Ogrodzeń Huberta Drosta z Żużeli, Magnum Meble Bogusława Cabały z Kędzierzyna - Koźla, Solar – Ice Bartosza Szczepańskiego z Kędzierzyna – Koźla (wentylacja, klimatyzacja), Izomat Alojzego Thiela z Reńskiej Wsi (materiały izolacyjne).

Byli z nami także: Eltech Sajonz z Łącznika (systemy kominowe), Ambiente Tomasz Szczepański z Paczkowa (farby naturalne, techniki zdobienia ścian), Wiking Developer s.c., Pawlak Security Systems Grzegorz Pawlak z Łącznika (zabezpieczenie mienia), Kamieniarstwo Andrzej Gołąbek z Centawy, Stolarnia Korecki z Wronina (wyrób schodów i balustrad z drewna), „Skorpion” Monika Pal z Głubczyc (osuszanie budynków), Eko Las Józef Rataj ze Smolarni (kamień ogrodowy), Agrobud Mariusz Pudliszak z Nysy (wiaty garażowe).

Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród” to także prezentacja oferty instytucji. W ich trakcie można było odwiedzić stoisko Izby Rzemieślniczej z Opola, Powiatowego Urzędu Pracy w Prudniku oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (Zespół Szkół Zawodowych nr 1) z Prudnika.  

Tradycyjne Wystawcy prezentowali także artykuły dekoracyjne – ekspozycje dla osób odwiedzających stoiska przygotowali: „Twoja Firanka” Barbara Dudko z Łąki Prudnickiej, Dagmar Blatakova z Mesta Albrechtice, Zakład Ceramiczny Kazimierza Gorczyńskiego z Nowogrodźca, Arkadiusz Kowalewski z Lubszy (obrazy), Jolanta Jakubaszek z Kolnowic (drzewka bonsai z materiałów naturalnych i sztucznych), czy pracownia porcelany „Jolanta” Jolanta Miś (Walim).    

Na Targach nie zabrakło ogrodnictwa. Swoją ofertę prezentowała Szkółka Bylin „Sasanka” ze Żmigrodu, Szkółka Drzew i Krzewów „Cedrus” Pawła Barłogi z Przydroża Wielkiego, a także Ogrodnictwo Jurek Jacek z Łagiewników Nowych. Prezentację z zakresu projektowania ogrodów przygotowała Paulina Hajducka – Kruk „Green Architecture” (Prudnik).

W piątek, 13.09.2013r., odbyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez Monikę Bębenek - "Kwitnące Horyzonty" z Opola, a w sobotę, 14.09.2013r., wykłady z zakresu aranżacji wnętrz oraz projektowania ogrodów prowadzone przez Agnieszkę Kaszyńską – "Akademia Wolnego Czasu" z Warszawy.

Bardzo przyjemnym akcentem Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród” były prezentacje przygotowane przez przedsiębiorców reprezentujących prudnicki inkubator przedsiębiorczości. Odwiedzający prudnickie Targi mieli okazję zapoznać się z oferta nowo powstałych firm, tj.: Centrum Terapii i Stymulacji Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Logosensis” Ewy Nosidlak, Fitness Club s.c. Joanny Dąbrowskiej i Anny Szymaszkiewicz, "Centrum Oxford" Magdaleny Sękowskiej – Pawlak, Professional Event Wojciecha Brzozowskiego oraz "Happy School" Renaty Wilczek. 

Podsumowanie konkursów targowych:

Mister XVIII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród”

I miejsce:

Salon Meblowy „Rustik” Sławomir Nosal

48-303 Nysa, ul. Podolska 19

Wyróżnienie:

Hubert Drost Systemy Ogrodzeń

47-341 Żużela, ul. Kozielska 12

Najlepszy Produkt XVIII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom
i Ogród”

I miejsce: schody wykonane przez Stolarnię „Korecki” Józefa Koreckiego

47-260 Wronin, ul. Polna 3

Wyróżnienie: kuchnia „Nowy York” wykonana przez „Magnum Meble” Kuchenne Inspiracje Bogusława Cabały

47-200 Kędzierzyn – Koźle, ul. Konopnickiej 2

Wyróżnienie: balustrada wykonana przez „ERKON” Ernesta Kontnego

47-370 Zielina, Smolarnia, ul. Opolska 1

 

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawowali:

Marszałek Województwa Opolskiego

Ambasador Republiki Czeskiej w Warszawie

Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie

 

Patronat medialny sprawowali:

NTO

Radio Opole

TVP Opole

„Tele-Info” Telewizja kablowa Prudnik

Tygodnik Prudnicki

Radio Nysa FM

Organizację Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter Region „Dom i Ogród” wsparli: Ośrodka Sportu i Rekreacji w Prudniku, Prudnickiego Ośrodka Kultury, Zakładu Usług Komunalnych w Prudniku, Zarządu Budynków Komunalnych w Prudniku, Straży Miejskiej w Prudniku, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XVIII Targów Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - Region "Dom i Ogród" za udział. Dzięki Wam planujemy już kolejną edycję przedsięwzięcia.

 

Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - Region "Dom i Ogród" w obiektywie

 

   

 

 

Wersja XML