Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dekada wspólnych działań z włoskim miastem San Giustino

 

   We wrześniu z wizytą w Prudniku przebywali przedstawiciele naszego włoskiego partnera – San Giustino. Miasto reprezentowane było przez Stefanię Ceccarini, odpowiedzialną za rozwój kultury, Antonello Guadagni, komendanta policji miejskiej, oraz Massimiliano Rossi, pełniącego dawniej funkcję zastępcy burmistrza, z którego inicjatywy w 2002r. Prudnik i San Giustino podpisały porozumienie o współpracy.

   Obecność Włochów była okazją do uczczenia rocznicy oraz podsumowania dotychczasowych działań, a w programie ich pobytu znalazły się wizyty w Muzeum Ziemi Prudnickiej oraz Willi Fränklów, a także spotkanie w komendzie prudnickiej policji. Delegacja włoska wzięła udział w organizowanych w tym czasie Spotkaniach Młodych. 

   Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w ostatnim dniu pobytu, przedstawiciele San Giustino wyrazili swój zachwyt realizacją prudnickich inwestycji, a remont Willi Fränklów uznali za przykład doskonałego wykorzystania środków unijnych. W opinii Massimiliano Rossi odmienność kultury polskiej może być jednym z czynników wzbudzających ciekawość jego rodaków, a Prudnik stanowić dla nich doskonały punkt wyjazdów turystycznych.

   Pobyt delegacji włoskiej pozwolił na określenie dalszej drogi współpracy, ale najważniejszym jej elementem była deklaracja przyjaźni oraz chęci współpracy pomimo kryzysu ekonomicznego. Już w tym miesiącu w San Giustino przebywać będą przedstawiciele Prudnika.

 

Wersja XML