Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wizyta przedstawicieli gminy Prudnik w mieście partnerskim Nadwirna (Ukraina)

W połowie sierpnia z wizytą w mieście partnerskim Nadwirna na Ukrainie gościli przedstawiciele prudnickich władz samorządowych oraz dyrektorzy gminnych i powiatowych jednostek organizacyjnych. W wizycie w Nadwirnej uczestniczyła Renata Ramazanova Starostka Miasta Krnov wraz z Evą Markovą kierownikiem biura promocji tego miasta. 

Pobyt delegacji prudnickiej rozpoczął się spotkaniem oficjalnym z burmistrzem oraz radą miejską Nadwirnej, które poświęcone zostało prezentacji dotychczasowych, wspólnych osiągnięć. Na spotkaniu przypomniano genezę współpracy partnerskiej Prudnika i Nadwirnej, przedstawiono jej blisko dziesięcioletni przebieg oraz plany dalszego rozwoju.

Bardzo ważnym elementem wizyty był także udział w uroczystościach obchodów 400 – lecia rzymsko – katolickiej parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Nadwirnej oraz odsłonięcie podarowanego parafii pomnika Jana Pawła II, którego fundatorem był Pan Adam Karcher – prezes opolskiego Stowarzyszenia Współpracy Polska – Ukraina „Nadwórna”.  

Korzystając z pobytu na Ukrainie delegacja Prudnika zapaliła znicze na Cmentarzu Orląt Lwowskich we Lwowie.

Współpraca pomiędzy Prudnikiem a Nadwirną nawiązana została w 2000r. Główne pola obecnej działalności to oświata, kultura oraz sport. Prowadzona jest wymiana młodzieży szkolnej oraz wspólne działania promocyjne.

 

Spotkanie z Burmistrzem oraz Radnymi Nadwirnej Obchody 400-lecia rzymskokatolickiej parafii w Nadwirnej Poswięcenie pomnika Jana Pawła II w Nadwirnej

Na fotografiach od lewej: spotkanie z Burmistrzem Nadwirnej, obchody 400-lecia parafii rzymskokatolickiej w Nadwirnej oraz poświęcenie pomnika Jana Pawła II ufundowanego przez Pana Adama Karchera

Wersja XML