Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Orkiestra Koniczynkowa zagrała w Prudniku

 

W ramach współpracy partnerskiej z niemieckim miastem Northeim od 13 do 20 lipca 2008r. w Prudniku przebywała Młodzieżowa Międzynarodowa Orkiestra Symfoniczna - Orkiestra Koniczynkowa (NNO) prowadzona pod kierownictwem Pana Ditmara Goll, pozostająca pod opieką Pani Lisy Bese.

Orkiestra działa od 1992r. i jest złożona z 80 młodych muzyków z miasta Northeim oraz jego trzech miast partnerskich, którymi są: Prudnik, austriackie Gallneukirchen i francuskie Tourlaville. Reprezentantami naszego miasta byli: Agnieszka Boczarska, Magda Józefczyk, Maciej Józefczyk oraz Michał Głuszczak.

Podczas pobytu członków orkiestry w Prudniku oraz jego okolicach zorganizowane zostały warsztaty muzyczne oraz cztery koncerty. Zajęcia odbywały się w Pokrzywnej natomiast własne umiejętności muzycy prezentowali publiczności na Zamku w Mosznej, w czeskim mieście Krnov, a także na prudnickim rynku i w Centrum Sportowym w Niemysłowicach. Młodzież wystąpiła także przed swymi rówieśnikami z Wrocławia i Ukrainy przebywającymi na koloniach w okolicach Prudnika, a także przed uczestnikami Mszy Świętej w prudnickim kościele pw. Michała Archanioła.

Doskonaleniu umiejętności muzycznych towarzyszyło poznawanie naszego regionu oraz kraju. Młodzież zwiedzała Prudnik i jego okolice, miała także okazję zobaczyć jedno z najpiękniejszych polskich miast, którym jest Kraków.

Orkiestra Koniczynkowa urzekła swą publiczność różnorodnością utworów oraz profesjonalizmem. Kolejne warsztaty muzyczne planowane są na 2010 rok - tym razem w Tourlaville we Francji.

 

 

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Koncerty Orkiestry Koniczynkowej na prudnickim Rynku

oraz w Centrum Sportowym w Niemysłowicach - lipiec 2008


Brak opisu obrazka


 

Wersja XML